124 SPIDER “SAMOCHODEM ROKU PLAYBOYA 2017”

25 edycja redakcyjnego plebiscytu „Samochód Roku Playboya 2017” rozstrzygnięta. Na podium, obok „młodszej koleżanki” spod szyldu Alfa Romeo – Giulii, stanął Fiat 124 Spider i jego sportowa wersja Abarth 124 spider. Samochód zdobył wymowny tytuł „Auto dla młodego Playboya”. Ogłoszenie wyników oraz ceremonia wręczania nagród „Playboya" należy do najważniejszych wydarzeń towarzyskich sezonu, przyciągających wiele sław i osobistości.

Choć Abarth często staje na podium, ta nagroda jest dla marki zupełnie wyjątkowa. Dlaczego? Samochód zachwycił jury dojrzałym stylem podkreślającym klasyczne piękno 50-letniej historii tego modelu i sportowe zacięcie, które od lat uwodzą kolejne pokolenia miłośników gatunku.

Za kierownicą modelu Abarth 124 spider 

Siadając za kierownicą 124 spidera kierowca ma gwarancję czystej przyjemności z jazdy, jaką dostarczyć może tylko prawdziwy roadster. Jazda nim to pobudzająca zmysły mieszanka emocji, najnowszych technologii i stylu nawiązującego do pierwszej generacji samochodów spod znaku pająka z 1966 roku. A to wszystko w asyście doskonałych systemów bezpieczeństwa. 

Przód samochodu jest masywny, lecz nie agresywny, a dwa niewielkie przetłoczenia na masce wskazują na moc silnika. Patrząc z boku dostrzeżemy proporcje sportowego bolidu: wzdłużne położenie silnika i napęd na tylną oś, a także zmniejszony przedział pasażerski. Design to niewątpliwy hołd złożony przeszłości z elementami nowoczesnych akcentów.

A moc? 170 KM, masa 1060 kg w stanie gotowym do jazdy, stosunek masy do mocy równy 6,2 kg/KM.

Contact us for more info on this vehicle